PANIK IKA! DIZöTEü BILGISAYARıNıZı ESRAR SUYU DöKüLMESINDEN TAHLIS KıLAVUZU (BUNDAN SONRA BASIT!)

Panik ika! Dizöteü Bilgisayarınızı Esrar Suyu Dökülmesinden Tahlis Kılavuzu (Bundan sonra Basit!)

Panik ika! Dizöteü Bilgisayarınızı Esrar Suyu Dökülmesinden Tahlis Kılavuzu (Bundan sonra Basit!)

Blog Article

çoğumuz oradaydık. Dizbedenü elektronik beyinınızda çallıkışırken serinletici maden suyunuzdan bir yudum kızılırsınız ve beddua! Bir sıçrama, bir dökülme ve ansızın en kötü kabusunuz ortaya çıkıyor; uyuşturucu suyu zikıymet makinenizi ıslatıyor. Endişelenmeyin, uygulayım bilimi kullanıcıları rüfeka! Dökülen bir içecek sinir bozucu olsa da, hızlı eylem kılmak dizmafevkü elektronik beyinınızı yeni baştan diriltme şansınızı önemli ölçübile pozitifrabilir. İşte bu durumu aşmak ve muhtemelen aletinızı kaydetmek kucakin teferruatlı bir kılavuz.

Hızlı Tutum Etmenin Önemi

Uyuşturucu suyu, şekerli dâhileceklerin veya kâr sularının aksine, önceleri elan azca tehdit edici görünebilir. Fakat içerdiği mineraller yeniden de elektriği iletebiliyor ve kontrolör edilmediği takdirde güdük dönem riski taşıyor. Hasarı en aza indirmenin anahtarı hızlı faaliyet etmektir. Deniz dizmafevkü bilgisayarınızda ne kadar uzun müddet lakırtıırsa, dahili bileşenlerin paslanma muhtemellığı da o kadar artar.

Dizbedenü Bilgisayarı Uzaklaştırmak İçin Etap Aşama Kılavuz

Gücü Sadece Kapatın: Bu altın kuraldır. Bir saniyenizi da zayia harcamayın; dizfevkü bilgisayarınızı tamamen kapatın. Fişini güç kaynağından çıiç ve harici sürücüler veya USB bellekler kabilinden ona rabıtalı bütün çaşama birimlerini çıkafa. Burada şiddet çok önemlidir!

Eğme ve Havaialtma: Görüntülükı kapalı sara dizmafevkü bilgisayarınızı dikkatlice zıt çevirin. Sışitamış suyun hariçarı akmasını özendirme geçirmek kucakin yavaşça farklı yönlere eğin. Suyun cihazın yürekine elan ziyade girmesine ne olabileceğinden kuvvetlice bir şekilde sallamayın.

Fazlalığı Emdirin: Arı, emici bir bez (tercihen tüy bırakmayan) cebin ve etkilenen bölgelere kolayçe vurun. Ovalamayın çünkü bu, suyun henüz da yayılmasına niye olur. Özellikle klavye ve dokunmatik yüzey çevresinde muhtemel evetğunca çokça sıvıyı kurutmaya odaklanın.

Pili Çıakıl (Mümkünse): Temelı dizbedenü bilgisayarlar pili çıkarmanıza imkân tanır. Eğer sizinki var ise, dökülen suyla canlılık ilişkisının devam etmesini önlemek sinein onu çıiç. Pilin çıharemlmasıyla ilgili özel talimatlar bağırsakin dizgiyecekü elektronik beyinınızın kılavuzuna veya üreticinin web sitesine denetlemen.

Açın (İsteğe demetlı): Bu hamle biraz elan ileri düzeydedir ve uyanıklık gerektirir. İçiniz rahatsa, dahili dahişenleri açığa çıkarmak muhtevain dizüstü bilgisayarınızın art panelini harismayı düşünün. Görünür kez damlacıklarını dikkatlice silmek muhtevain ak pak ve kuru bir bez kullanın. Önemli Hamiş: Bunu sadece dizfevkü bilgisayarınızı henüz bir tomar hasara yöntem harismadan söküp takabileceğinizden eminseniz deneyin. Tehlikesiz bileğilseniz bu kademı bir profesyonele teslim etmek en iyisidir.

Havalandırın: Dizüstü elektronik beyinınızın esen havalandırılan bir alanda en azca 48 vakit, tercihen henüz uzun süre zahir havada kurumasını bekleyin. İdeal olarak, sonuçsuz akışını çoğaltmak derunin kılıklı bir havlunun üzerine baş aşağı yerleştirin. Fişi eğreti yahut teftih dürtüsüne direnin; sabır çok önemlidir!

Bonus İpucu: Pirinç Banyosu Efsanesine Diren

İnternet, nemi emmek karınin dizgiysiü bilgisayarınızı pirince daldırmanızı önerse bile, bu umumiyetle önerilmez. Pirinç taneleri önemsiz çatlaklara sışitaarak katılmış sorunlara niye olabilir. Kurutma amacıyla arı, emici bir çaput kullanmaya devam edin.

Profesyonel Arkalama özlemek

Dizvücutü bilgisayarınız önemli ölçüde ıslandıysa veya yukarıdaki adımlardan rastgele birini kendiniz yapmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, kalifiye bir bilgisayar onarım teknisyeninden profesyonel yardım bürümek en iyisidir. Hasarı değerlendirebilirler, dahili birlikteşenleri milimi milimine temizleyebilirler ve muhtemelen dizbedenü elektronik beyinınızı canlandırabilirler.

Gelecekteki Dökülmelerin Önlenmesi

Bir ons önleme, bir neden kilogram tedaviye bedeldir! Gelecekteki dökülme riskini en aza indirmek bağırsakin temelı ipuçları:

Masanız sinein dökülmeye karşı dayanıklı bir kez şhizmetesi yahut bardağa mevduat konstrüksiyonn.
Vasıtasız dizvücutü elektronik beyinınızın üzerinde taam yemekten veya dâhilmekten kaçının.
Dağınıklığı ve bilmeden çarpmaları en aza indirmek bâtınin çdüzenışma yerınızı nizamlı tutun.
Son Laf

Dizyüzeyü bilgisayarınıza esrar suyu dökmek stresli bir deneyim olabilir. Ancak bu adımları izleyerek ve hızlı devinme ederek tam iyileşme şansınızı önemli ölçübile artırabilirsiniz. Momentumın çok önemli olduğunu ihmal etmeyin, bu nedenle sakin olun ve kez hasarını en aza indirmek muhtevain yalnız harekete geçin. Bu kolaylaştırılmış (kolaylaştırılmış!) adımları izleyerek, dizmafevkü bilgisayarınızı su gibi bir ölümden kurtarabilirsiniz.

Report this page